Против остеохондроза, болки во зглобовите и артроза

Крем Hondrocream

Крем Hondrocream
1990 MDen3980 MDen
412

Да нарача Hondrocream

Попуст -50%

Можете да купите крем Hondrocream за остеохондроза, болки во зглобовите и артроза во Македонија на официјалната веб-страница.

Како да нарачате Hondrocream со достава

Сакате да нарачате производ? За да го направите ова, оставете барање со пополнување на формуларот на страницата со полињата "име" и "телефон". Почекајте повик од управникот. Цената на производот е 1990 MDen. Акцијата е валидна! Денес можете да нарачате Hondrocream со 50% попуст.

Препораки на доктор

Доктор Невролог Bedirhan Доктор Bedirhan
Специјализација:
Невролог
Искуство:
22 години
Во моментов, болести како што се остеохондроза, артроза стануваат се почести во Македонија поради седентарен начин на живот на населението и неурамнотежена исхрана. Ризичната група вклучува не само постари лица, туку и млади. Природниот состав на кремот Хондрокрем ќе помогне во олеснување на подпухнатоста и болката, помага во олеснување на воспалението и регенерација на ткивото, што е многу важно за закрепнување.

Хондрокремот е единствен лек за остеохондроза, болки во зглобовите и артроза, развиен врз основа на природни состојки. Погоден е само за надворешна употреба.

Една жена има болки во зглобовите, Hondrocream ќе помогне тука

Благодарение на неговиот ефикасен состав, кремот не само што се бори против манифестациите на болеста, туку и промовира брза регенерација и обновување на ткивата. Дејството на лекот се базира на терапевтските својства на хондропротекторите - супстанции кои се присутни во ткивата и 'рскавицата на секоја здрава личност.

Хондрокрем е клинички тестиран и докажано дека е мошне ефикасен. 90% од оние кои го испробале лекот забележуваат значителни подобрувања по 3 дена употреба.

Лекот ги има сите потребни сертификати за квалитет кои ја потврдуваат неговата безбедност и ефикасност.

Дејство

Дејството на кремот се базира на природни состојки со антиинфламаторно, антибактериско, лековито и анестетичко дејство.

По нанесувањето на кремот на оштетената област во рок од неколку минути, започнува активирањето на компонентите. Корисните супстанции продираат во епидермисот и предизвикуваат регенеративни реакции. Екстрактот од ментол и црвена пиперка вклучен во составот го анестезира погодената област, малку загревајќи ја, камфорот го олеснува воспалението.

Лекот ќе помогне да се справите не само со болести како што се остеохондроза или артроза, туку исто така ќе помогне во ослободување на стресот по тежок физички напор или активни спортови.

Важно! Хондрокрем не се препорачува истовремено да се користи со препарати кои содржат локални иритирачки состојки - отров од пчела или змија, терпентин, капсаицин.

'Рбетната остеохондроза, во која Хондрокрем е неопходен

Предности

Лекот е погоден за луѓе кои се активно вклучени во спортот, loversубители на активности на отворено, како и профилактичко средство за луѓе од постара и средна возраст. Производот е наменет за третман на болести на коски, 'рскавици и зглобови.

Хондрокрем го има следниот ефект:

Главната предност на кремот е неговиот апсолутно природен, безбеден состав кој нема несакани ефекти. Поради овој фактор, алатката практично нема ограничувања во користењето. Составот на кремот ги исполнува меѓународните стандарди.

Состав

Кремот е формулиран од познати фармаколози. Поради природниот состав, составните супстанции продираат длабоко во епидермисот и имаат аналгетски, анти-едем, анти-инфламаторен ефект.

Главните компоненти на кремот:

Како дополнителни состојки, се користат и супстанции кои помагаат во ублажување на болката и обновување на ткивата. Тие обезбедуваат најбрза пенетрација на главните компоненти во епидермисот, го подобруваат терапевтскиот ефект. Една од компонентите на кремот, маслото од соја, кое е дел од препаратот, е насочено кон одржување на природното ниво на влага во кожата.

Благодарение на неговите природни состојки, Hondrocream не само што се бори против болката, туку и ја подобрува состојбата на кожата, обезбедувајќи ефект на обновување. Сите компоненти што го сочинуваат кремот се тестирани за ефикасност и безбедност за здравјето на луѓето.

Можете да купите Hondrocream во Македонија исклучиво на официјалната веб-страница. Лекот не се продава во аптеките. Цената за Македонија е 1990 MDen и колку чини цената во другите земји. За да направите нарачка, оставете барање на веб-страницата. Побрзајте да нарачате крем и вратете го вашето добро здравје!

Каде можам да купам Hondrocream во Македонија?

Градови во Македонија каде што можете да ги купите Hondrocream

Hondrocream во СкопјеHondrocream во Охрид
Hondrocream во БитолаHondrocream во Струга
Градови во Македонија